مرکز نوآوری G4

پروژه‌ها

پروژه‌های در حال اجرا

۱.پروژه P4

این پروژه به عنوان بخشی از طرح جامع پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و در ۳طبقه پارکینگ ، طبقه همکف سالن آمفی تاتر و فضای اداری ، ۷طبقه روی همکف تنها با کاربری اداری و به صورت فلت و روف گاردن با کاربری تجاری مانند رستوران ، باشگاه ورزشی ، فروشگاه و نمایشگاه دائمی طراحی و در دست اجرا می باشد.

۲.پروژه TH1

گزارش حاضر به منظور بررسی ساختار مالی و سرمایه گذاری ساختمان در حال ساخت TH1 در امیر آباد شمالی ، خیابان فرشی مقدم ، در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران واقع در ناحیه ۴ منطقه ۶ شهرداری تهران ، تهیه و ارائه شده است.

از مراحل اجرایی این پروژه تنها مرحله گود برداری انجام شده است و در حال اصلاح طراحی می باشد. بر اساس نقشه های اولیه در زمینی به مساحت  ۱۴۰۰ متر مربع و با زیر بنایی به مساحت ۴۶۸۰ متر مربع در ۴ طبقه طراحی و در دست اجرا می باشد. این ساختمان به عنوان یک فضای اختصاصی برای استقرار استارتاپ های فین تکی (فین استارز) و با همکاری فرابورس ، بانک و بیمه طراحی گردیده است و پیش بینی می گردد پروژه تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

۳.پروژه TH2

ساختمان TH2  در امیرآباد شمالی، خیابان فرشی مقدم ، جنب دانشکده کارآفرینی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران واقع شده است. این ساختمان در حال ساخت میباشد و بر اساس نقشه ها در زمینی به مساحت حدود ۱۶۰۰ متر مربع اجرا شده که فضای مفید در دسترس آن پس از ساخت ۱۳۵۰ متر مربع در طبقه زیر همکف و ۱۳۳۰ متر مربع در سطح همکف میباشد. در این طرح سعی بر آن است تا مدلی برای بهره برداری و کاربری ساختمان ارائه گردد تا بتواند به صورت توأمان علاوه بر بازگشت سرمایه گذاری

صورت گرفته و ایجاد جریان درآمد، محلی جهت اجرای برخی از وظایف کارکردی پارک باشد و به عنوان یک پروژه نمونه موفق در حوزه ایجاد بسترهای مناسب توسعه فناوری و تجاری سازی آن با ایجاد پیوند های عمیق میان بازیگران اصلی این حوزه باشد.

۴.برج فناوری دامپزشکی

زمین این طرح متعلق به دانشگاه تهران بوده و کارفرمایی طراحی و ساخت آن تا وضعیت فعلی به عهده اداره کل طرح های عمرانی و پشتیبانی دانشگاه تهران بوده است که از ابتدای سال ۱۳۹۶ شروع به ساخت گردیده است.

این ساختمان دارای زیر بنایی در حدود ۱۶۰۰۰ متر مربع می باشد که ۹ طبقه آن روی زمین و ۳ طبقه آن زیر زمین است، کاربری فرهنگی، ورزشی و اداری برای آن پیش بینی گردیده و فضاهای در نظر گرفته شده در طرح شامل : سالن آمفی تئاتر (دربالاترین طبقات) ، فضاهای ورزشی و استخر و سونا (در طبقات زیر زمین) ، فضاهای اداری در طبقات ، پارکینگ (در سه طبقه زیر زمین) است .

پیشنهاد پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با توجه به نزدیکی ساختمان به دانشکده دامپزشکی و اکوسیستم شهر تهران در خصوص روند رو به رشد حیوانات خانگی ، و همچنین ارزش افزوده صنعت دامپزشکی (بعنوان شاخه ای از صنایع کشاورزی) کاربری اصلی پیشنهادی ایجاد یک مرکز تخصصی در زمینه هتلینگ ، کلینیک ، و پژوهش های فناورانه در حوزه حیوانات (دامی و خانگی) است. در بررسیهای انجام شده در خصوص نمونه مشابه این طرح در سایر کشور ها فعالیت های قابل انجام در این مراکز شامل موارد زیر می باشد :

  • Private clinic
  • Teaching & research
  • Regulatory medicine
  • Public health
  • Uniform service
  • Industry

۵.HSE

HSE   حرف اول کلمات Health (بهداشت) ، Safety  (ایمنی) و Environment (محیط زیست) است که متولی و عهده دار کلیه مسائل مربوط به بهداشت کار ، صنعتی و محیط ، ایمنی و آتش نشانی و محیط زیست می باشد.

این پروژه شامل اجرای یک دوره بازدید به منظور بررسی وضعیت HSE از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و ارتقای سطح دانش کارکنان طی برگزاری دوره آموزشی با محتوای آشنایی با مفاهیم حوزه های ایمنی ، بهداشت و محیط زیست و نیز مستند سازی سیستم مدیریت HSE می باشد.

برنامه های این پروژه آشنایی با اصول ایمنی و بهداشت حرفه ای ، آشنایی با اصول کمک های اولیه ، آشنایی با مفاهیم استاندارد –ISO14001-مستند سازی آشنایی با مدیریت سبز ، آشنایی با مفاهیم ایمنی حریق و شرایط اضطراری و مدیریت شرایط اضطراری ، آشنایی با عوامل زیان آور محیط کار و اصول ارگونومی در محیط کار ، آشنایی با قوانین و الزامات محیط زیستی – اصول محیط زیست ، آشنایی با علائم ایمنی و بهداشتی ومحیط زیستی – روش های حفاظت در برابر خطرات ایمنی و بهداشتی – MSDS ، آشنایی با مدیریت ریسک + کارگاه عملی ، آشنایی با مفاهیم استاندارد –ohsa18001 مستند سازی می باشد.

۶.۵S

«پنج اس» یا ۵S یکی از مباحث عمده در مدیریت ژاپنی میباشد که ابتدا در ژاپن و سپس در سایر کشورها به کار گرفته شده است.هدف ۵S به بیانی ساده، سامان دادن، نظم و ترتیب، پاکیزه سازی، هماهنگی و ایجاد انضباط در محیط کاری است. ۵S، به عنوان موثرترین رهیافت و ستونی استوار در ساختمان عملیات اصلاحی و بهبود بهره وری شناخته شده است که با اجرای این اصول در صنایع و سازمانهای مختلف تجاری، صنعتی و خدماتی موجب افزایش بهره وری، استفاده بهینه از سرمایه نیروی انسانی و زمان انجام کار، افزایش کارایی و در نهایت سوددهی بیشتر سازمان می‌شود.

پروژه‌های گذشته

۱- دیتا سنتر پارک

۲- کره نمایشگاهی

۳- سالن چند منظوره

۴- فضای کار اشتراکی شماره یک